Connect with Us

Çmendet Vllaznia, gati një gjigant anglez për sulmin

Sport

Çmendet Vllaznia, gati një gjigant anglez për sulmin

Publikuar

-

Vllaznia kërkon me çdo kusht të afrojë një qendërsulmues. Pasi dështoi në negociatat me Rubin Hebajn dhe Latif Amadu, gazeta zbulon se klubi është futur në bisedime me një gjigant anglez, 1.90 metra.

Bëhet fjalë për Hakem Araba, i cili në sezonin e fundit ka qenë pjesë e klubit gjerman, TUZ Koblenz.

Araba ka një CV të pasur, pasi përveç klubeve të ligave të ulëta an- ‘ gleze si Bromlei apo Thurok, është aktivizuar në sezone të ndryshme edhe me Panthrakikos në Greqi, AE Kouklion në Qipro, Falkenberg dhe Orgryte në Suedi, Naestved në Norvegji. Në sezonin më të mirë ka shënuar 14 gola, pikërisht te Bromlei.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Zbulohet blerja e parë e Milanit në merkaton e janarit/ Do të jetë ylli i Barcelonës

Publikuar

-

Milani duket se e ka mbyllur që tani goditjen e parë të merkatos së janarit. Sipas lajmeve të medieve italiane dhe atyre spajolle, Milani ka arritur marrëveshjen me Barcelonën për transferimin e Jean-Clair Todibo. Francezi nuk ka gjetur shumë hapësia te katalanasit pas transferimit nga Toulouse dhe tani kërkon të nisë një aventure të re. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ibrahimovic tradhton Milanin?/ Gjiganti tjetër i Serisë A tenton “vjedhjen” e vitit

Publikuar

-

Kur të gjithë po presin zyrtarizimin e transferimit të Ibrahimovic te Milani, mund të ndodhë një surprizë e madhe. Milani i ka ofruar suedezit 6 milionë euro për një kontratë 18 mujore, por mediet italiane raportojnë se Napoli ka hyrë fuqimisht në garë për Ibrahimovicin. Aurelio De Laurentiis është gati të bëjë çmendurinë e radhës […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Champions League/ Mbrëmjen e sotme do të vendoset një rekord historik

Publikuar

-

Në grupin E të Champions League, sot do të luhen ndeshjet e fundit. Në “San Paolo”, Napoli do të presë Genk. Italianëve iu duhet fitorja, ndërsa belgët janë pa objektiva pasi janë të eliminuar. Megjithatë, Genk do të vendosë një rekord historik mbrëmjen e sotme. Portieri i Genk, Maarten Vandevoordt, do të shkruajë sot emrin […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ramos jep zgjidhjen interesante/ Ja çfarë duhet të ndodhë me Topin e Artë

Publikuar

-

Kapiteni i Realit, Sergio Ramos, ka bërë një deklaratë interesante në lidhje me Topin e Artë. Spanjolli thotë se është mirë të jepen dy Topa të Artë, i cili është çmimi për futbollistin më të mirë të vitit. “Mund të krijojmë një Top të Artë për Cristianon dhe Messin në bazë të rezultateve, dhe një […]

LEXO TE PLOTE