Connect with Us

E pabesueshme por e vërtetë/ Perez përfshin në marrëveshjen për Neymar idhullin e tifozëve

La Liga

E pabesueshme por e vërtetë/ Perez përfshin në marrëveshjen për Neymar idhullin e tifozëve

Publikuar

-

Florentino Perez nuk heq dorë, kërkon me çdo kusht të sjellë Neymarin në Madrid. Përveçse miliona eurove që thuhet të jenë rreth 120 mln euro, Perez ofron për “kokën” e Neymarit dhe kartonin e talentit brazilian, Vinicius Junior.

19-vjeçari brazilian është shumë i preferuar nga tifozët e Realit, por mesa duket Perez është gati ta sakrifikojë atë vetëm e vetëm për të bërë realitet fiksimin e tij.

Në garë për brazilianin është edhe Barcelona, por PSG-ja do të pranonte me shumë dëshirë të arrinte akordin me Realin sesa me klubin katalanas, pasi marrëdhënia mes tyre nuk është fare e mirë.

Duhet përmendur fakti që Vinicius Junior edhe pse preferohet shumë nga tifozët, nuk bën pjesë në planet e Zidane pasi reparti i sulmit është i mbipopulluar. Kështu qëedhe vetë talenti brazilian nuk do t’i thoshte “jo” transferimit nnë Paris. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tronditet Reali, ylli i madh mungon zyrtarisht në “El Clasico”

Publikuar

-

Lajme aspak të mira për Realin pak ditë para “El Clasicos” së 18 dhjetorit. Klubi madrilen përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar mungesën e Eden Hazard kundër Barcelonës. Belgu ende nuke ka marrë vetën nga dëmtimi që pësoi pak ditë më parë dhë tashmë është e sigurt mungesa e tij në “El Clasico”. “Hazard ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi zgjedh lojtarin e preferuar dhe nuk është asnjë nga shokët e Barcelonës

Publikuar

-

Lionel Messi ka zgjedhur Sadio Mane si lojtarin e tij të preferuar për këtë sezon. Ylli i Barcelonës thekson se është turp që sulmuesi i Liverpoolit të renditet i katërit në listën finale të Topit të Artë, por nga ana tjetër e pranon se ka shumë lojtarë të mirë këtë sezon. “Është një turp që […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Reali i kundërpërgjigjet Barçës, ofertë e frikshme për Mbappen

Publikuar

-

Kylian Mbappé vazhdon të jetë objektivi kryesor i Real Madrid për sezonin e ardhshëm në atë që duket si një operacion shumë i komplikuar, pasi PSG nuk ka dëshirën më të vogël për ta shitur. Francezët aspirojnë të zgjasin kontratën e lojtarit, të cilin e shohin në qendër të projektit për të ardhmen. Sidoqoftë, sipas […]

LEXO TE PLOTE