Connect with Us

Emocionuese/ Salah me shokë bëjnë gjestin e madh para finales së Superkupës

Premier Liga

Emocionuese/ Salah me shokë bëjnë gjestin e madh para finales së Superkupës

Publikuar

-

Mohamed Salah dhe shokët e tij të skuadrës te Liverpoolit u dhuruan kujtime të paharrueshme disa fëmijëve me aftësi të kufizuara të martën ën mbrëmje, në seancën stërvitore para Superkupës së Europës që do të zhvillojnë sot kundër Chelseas në Stamboll.

Sulmuesi egjiptian u pa duke luajtur me top me një djalë i cili nuk i kishte këmbët, ndërsa shokët e tjerë të skuadrës e madje edhe trajneri Jurgen Klopp iu bashkuan momenteve emocionuese dhe argëtuese për të vegjlit. Në fund, të gjithë lojtarët firmosën autografe dhe bënë fotografi me tifozët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Champions League: Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë, City poker golash

Publikuar

-

Është e pabesueshme ajo që ka ndodhur në Grupin C në Champions League. Atalanta e nisi mbrëmjen e sotme në vend të fundit të këtij grupi, por në mënyrë të mrekullueshme, ia ka dalë të kualifikohet si e dyta në grup. Dinamo Zagreb, skuadra favorite për të vazhduar rrugëtimin në Champions së bashku me Manchester […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions League: Ylli i Man. City vendos rekordin e madh

Publikuar

-

Sulmuesi i Manchester City, Gabriel Jesus, shënoi golin e barazimit 1-1 në sfidën kundër Dinamo Zagreb. Braziliani vendosi një rekord në Champions me këtë gol të shënuar. Gabriel Jesus arriti në kuotën e 10 golave në Champions League vetëm 22 vjeç dhe 252 ditë, duke u bërë braziliani më i ri që arrin në këtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Ronaldos do t’i ikë mendja/ Klubi anglez tallet keq me portugezin

Publikuar

-

Goli i Cesar Azpilicueta në fitoren 2-1 të Chelsea ndaj Lille, që i dha kualifikimin “Bluve” në 1/8 e finaleve të Champions League, ishte i dyti personal për mbrojtësin spanjoll në këtë edicion. Kjo statistikë u përdor nga klubi londinez për të lavdëruar kapitenin e ekipit, por në të njëjtën kohë edhe për t’u tallur […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

E bujshme/ Ekipi i madh anglez kërkon Milot Rashicën

Publikuar

-

I aftë për të dribluar në duelin një me një dhe goleador para portës. Milot Rashica i ka treguar të gjithë aftësitë e tij te Werder Bremen, ku ka shënuar 8 gola në 12 ndeshjet e para të këtij sezoni. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës i ka mahnitur të gjithë me talentin e treguar në […]

LEXO TE PLOTE