Connect with Us

Finalja e Superkupës së Europës/ 2 gola në 7 minuta (video)

Sport

Finalja e Superkupës së Europës/ 2 gola në 7 minuta (video)

Publikuar

-

Pasi koha e rregullt u mbyll 1-1 në finalen e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas po luhet shtesa prej 30 minutash.

Të kuqtë kanë shënuar golin e dytë pas aksionit perfekt mes Firmino dhe Salah, në minutën e 96′.

Por pa kaluar shumë minuta, “Blutë e Londrës” barazuan rezultatin në 2-2 me penalltinë e shndërruar në gol nga Jorginho në minutën e 102′. /CNA.al

https://streamable.com/9fl13
https://streamable.com/98ivu

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Europa League: Ngec Roma, fiton Man. United/ Ja rezultatet e plota

Publikuar

-

Pas një pjese të parë të dobët e për t’u harruar, Manchester United është zgjuar në pjesën e dytë ndaj AZ Alkmaar duke shënuar plot katër gola në fitoren 4-0 në Old Trafford. Mason Greenwood ka qenë heroi i djajve me dy golat e shënuar, 18-vjeçari ka treguar edhe njëherë se është një lojtar me […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

I trembi të gjithë/ Bayern tregon se kur do të rikthehet në fushë lojtari prej “qelqi”

Publikuar

-

Kingsley Coman i shqetësoi të gjithë mbrëmë kur la fushën e lojës me lot në sy ndaj Tottenhamit. Fillimisht u dysua se kishte këputur ligamentin e gjurit, gjë që do të ishte dëmtim i përsëritur për të dhe ndoshta do të sillte fundin e karrierës para kohe. Por, dëmtimi francezi nuk është aq i rëndë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Europa League: 45 minutat e para të ndeshjeve të fundit/ Rezultatet e plota

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjeve të fundit për këtë raund në grupet e Europa League. Roma është duke fituar 2-1 ndaj austriakëve të Wolfsberger, në ndeshjen tjetër të këtij grupi Gladbach po barazon 1-1 ndaj turqve të Basakhesir. Ndeshje spektakolare në Portugali, ku Porto po fiton 3-2 ndaj Feyenord. Rezultatet e plota […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Ronaldo, Messi? Jo, jo/ Ja cili është zgjedhur lojtari më i mirë deri tani në Champions League

Publikuar

-

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. polaku është në super formë këtë sezon, ku në 6 ndeshje në grup ka shënuar 10 gola dhe tre herë është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes. Leëa është vlerësuar me notën 9.15. Në vend të […]

LEXO TE PLOTE