Connect with Us

Idrizi: Trajneri dhe drejtori ikën se nuk donin një lojtar në ekip

Sport

Idrizi: Trajneri dhe drejtori ikën se nuk donin një lojtar në ekip

Publikuar

-

Sot u larguan papritur nga Flamurtari trajneri Gerd Haxhiu dhe drejtori sportiv, Artim Pollozhani. Kjo konfirmohet tashmë edhe nga vetë administratori i klubit, Sinan Idrizi, i cili per “Panorama Sport’ tregon arsyet e “divorcit” të papritur, ndërsa përjashton faktin që të kenë ndikuar problemet financiare.

“Historia është e tillë. Haxhiu dhe Pollozhani nuk donin që pjesë e Flamurtarit të bëhej një lojtar i njohur i Superiores, me të cilin unë kam gjetur marrëveshjen. Ata vendosën një kusht të panegociueshëm. Kësisoji, unë zgjodha lojtarin dhe njëkohësisht largimin e trajnerit dhe drejtorit. Nuk ka lidhje kjo histori me çështje financash. Ky është vendimi im”, sqaroi Idrizi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Shaqiri tregohet “dinak”, zgjedh kundërshtarin e Liverpoolit në Champions League

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri ka deklaruar se do të preferonte një nga ekipet e vogla për Liverpoolin për fazën e 1/8-ve. “Të jem i sinqertë, natyrisht që dëshirojmë një skuadër të ‘vogël’, por për mua nuk ka skuadër të vogël. Kur kaloni grupin, nuk jeni më skuadër e vogël, jeni skuadër shumë e mirë. Të gjitha janë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Zbulohet sekreti/ Ja në cilin vit Real Madridi do të transferojë Mbappenë

Publikuar

-

Real Madrid ka vendosur që në verën e vitit 2021 do të transferojë nga PSG, yllin e madh, Kylian Mbappe, gjithnjë sipas Sport.es. Në verën e vitit 2021, Mbappe do të hyjë në vitin e fundit të marrëveshjes me PSG-në, gjë e cila mund të ndikojë të kampionët e Ligue 1, që të heqin dorë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Real Madrid – Juventus në Champions League?/ Ja çfarë thotë Buffon

Publikuar

-

Një nga ekipet me të cilat Juventusi mund të përballet në raundin tjetër të Champions League është edhe Real Madridi. Dy klubet janë takuar shpesh në vitet e fundit në Champions League dhe kanë qenë madrilenët ata që kanë dalë fitimtarë. Por, kjo nuk e frikëson veteranin e Juventusit, Gianluigi Buffon në rast se goglat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

E mbani mend Shkëlzen Gashin?/ Ja te cili ekip do të transferohet në janar

Publikuar

-

Shkëlzen Gashi, ish-sulmuesi i Shqipërisë ka qenë pa klub në nëntë muajt e fundit, pas largimit nga Colorado Rapids në mars të këtij viti. Gashi ka kontratë me skuadrën amerikane deri më 31 dhjetor të vitit 2019, dhe nga 1 janari do të jetë i lirë të nënshkruajë me cilin klub të dojë. Mediet zvicerane […]

LEXO TE PLOTE