Connect with Us

Koha e rregullt mbyllet në barazim/ Finalja e Superkupës së Europës shkon në shtesë

Premier Liga

Koha e rregullt mbyllet në barazim/ Finalja e Superkupës së Europës shkon në shtesë

Publikuar

-

Ka përfunduar në barazim 1-1 koha e rregullt mes Liverpoolit dhe Chelseas për finalen e Superkupës së Europës, që po luhet në “Vodafone Park” në Stamboll.

“Blutë e Londrës” zhbllokuan rezultatin në minutën e 36′ me golin e Oliver Giroud, pas asistit të Pulisic.

https://streamable.com/rq7fo

Djemtë e Klopp barazuan shifrat me fillimin e pjesës së dytë. Sadio Mane dërgoi topin në rrjetë pas super asistit të Firminos.

https://streamable.com/mb232

Në minutat e fundit, Liverpooli pati mundësine e artë të kalontë në avantazh por gjuajtjet e Van Dijk dhe Salah u pritën në mënyrë të jashtëzakonshme nga portieri i Chelseas, Kepa Arrizabalaga.

https://twitter.com/FootbaII_HQ/status/1161738385301676032

Tani do të luhen 30 minutat shtesë. Nëse nuk ka ndryshim rezultati do të vendosin penalltitë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Kovac iu jep fund pushimeve/ Ish-trajneri i Bayernit do të marrë drejtimin e gjigantit të Europës

Publikuar

-

Niko Kovac është gati të rikthehet në punë, pas shkarkimit nga stoli i Bayernit rreth një muaj më parë. Goal.com zbulon se Kovac është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Arsenalit, pas shkarkimit të Unai Emery. “Topçinjtë” përkohësisht drejtohen nga një trajner i përkohshëm, suedezi Freddie Ljungberg, ndërsa shumë shpejt do të emërohet trajneri […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Thjesht e pabesueshme/ Nuk do ta besoni dot se cilin lojtar do të transferojë Mourinho te Tottenham

Publikuar

-

Jose Mourinho ka për të mbetur i veçantë gjatë gjithë karrierës së tij. Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga mediet angleze, Mourinho do të transferojë në janar Marouane Fellainin. Belgu ka punuar me Mourinhon gjatë kohës që ishin te Man. United, ndërsa tani luan në Kinë. 32-vjeçari është gati të heqë dorë nga milionat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Tifozja 62-vjeçare e fiksuar keq pas Mourinhos/ Ja çmenduria që ka bërë për të (foto)

Publikuar

-

Ajo është 62 vjeçe, por prej shumë kohësh është e dashuruar me Jose Mourinhon, të cilit i ka kushtuar përveçse shumë kohë dedikim, edhe një pjesë të madhe të trupit të saj. Bëhet fjalë për Vivien Bodycote, që ka bërë 38 tatuazhe me dhe për portugezin në trupin e saj, ndërsa në një intervistë për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

A e dini cili është ekipi i vetëm që ende nuk ka pësuar humbje këtë sezon?

Publikuar

-

Me humbjen e Juventusit 3-1 ndaj Lazios mbrëmë në “Olimpico”, Liverpooli mbetet ekipi i vetëm në pesë ligat kryesore të Europës që nuk ka pësuar humbje këtë sezon. Djemtë e Klopp kanë bërë një sezon fantastik deri tani, në 16 javë kanë 15 fitore dhe vetëm 1 barazim, atë ndaj Man. United. Dje, Liverpool fitoi […]

LEXO TE PLOTE