Connect with Us

Merr fund dilema/ Ylli i madh rinovon me gjigantin e Serie A, i rritet dhe paga

Seria A

Merr fund dilema/ Ylli i madh rinovon me gjigantin e Serie A, i rritet dhe paga

Publikuar

-

Nicolo Zaniolo ka vendosur të rinovojë kontratën më Romën deri në vitin 2024. Ish-talenti i Interit ishte një nga emrat e nxehtë të kësaj merkatoje, që akoma nuk është mbyllur në shumë kampionate.

Për 20-vjeçarin ka pasur interesim nga shumë ekipe të mëdha si Juventus, Tottenham, Real Madrid, PSG etj…, por djaloshi italian ka zgjedhur të rinovojë me ekipin kryeqytetas.

Me rinovimin e kontratës është rritur ndjeshëm dhe paga e tij, që më parë ishte vetëm 600 mijë euro në sezon.

Zaniolo konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit dhe pritet shumë prej tij. Roma e mori “falas” nga Interi, pasi u përfshi në operacionin për transferimin e Nainggolan. Ky i fundit u largua nga kluzi zikaltër vetëm pas një sezoni pasi rezultoi dështim i madh, ndryshe nga Zaniolo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Bologna-Milan, 5 gola të shënuar/ Fitorja e dytë radhazi për kuqezinjtë

Publikuar

-

Milani arrin fitoren e dytë radhazi në kampionat dhe të dytën radhazi në transfertë. Që prej muajit shtator, kur mundi Brescian me 31 gusht dhe Verona me 15 shtator, kuqezinjtë nuk fitonin dy ndeshje radhazi në kampionat. Në Bologna, djemtë e Piolit, edhe pse e nisën fort dhe gjetën dy gola me Piatek dhe Hernandez, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Bologna-Milani: 3 gola në 45 minutat e para/ Blerja e bujshme e verës shënon gol dhe autogol

Publikuar

-

Milani është duke fituar 1-2 në transfertë ndaj Bologna-s në ndeshjen e fundit të javës së 15-të të Serisë A, pas 45 minutave të para. Në minutën e 15′, Paitek fiton penallti dhe e godet vetë në mënyrë të saktë. Në minutën e 32′, kuqezinjtë dyfishojnë rezultatin me golin e Hernandez. fRancezi dërgoi topin në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pas humbjes ndaj Lazios, Juventusi merr goditjen tjetër të radhës

Publikuar

-

Kur të vjen e keqja, hapi derën. Kështu po ndodh edhe me Juventusin. Pas humbjes së djeshme 3-1 në “Olimpicos” ndaj Lazios, bardhezinjtë kanë marrë sot një tjetër lajm të keq. Përveç 3 pikëve, Juventusi ka humbur edhe një nga mesfushorët më të mirë që ka në dispozicion, Rodrigo Bentancur. Uruguajani ishte një nga lojtarët […]

LEXO TE PLOTE