Connect with Us

Mike Tyson nuk mban sekrete/ Zbulon shumën e frikshme që harxhon në muaj për marijuanë

Sport

Mike Tyson nuk mban sekrete/ Zbulon shumën e frikshme që harxhon në muaj për marijuanë

Publikuar

-

Mike Tyson ka vendosur të rrëfej të gjitha sekretet e jetës së tij. Një javë më parë i shokoi të gjithë ku zbuloi se për t’i shpëtuar testeve antidoping, kishte përdorur penis artifcial të mbushur me urinën e fëmijëve të tij.

Së fundi, legjenda e boksit ka zbuluar se harxhon rreth 40 mijë euro në muaj për konsumin të marijuanës.

“Po, unë konsumoj më shumë se 40 mijë dollarë në muaj. Marijuana për mua është formë relaksi, por edhe medicinale”, tregoi 53-vjeçari.

Ish-boksieri ka nisur së fundi të hyjë në botën e biznesit të marijuanës, që në disa shtete të Amerikës është i lejuar të kultivohet.

Tyson zotëron një fermë në Kaliforni, rreth 300 kilometra larg Los Anxhelosit, ku kultivon marijuanë, bimën që në shumë vende të botës është e ndaluar. Ndërsa në Kaliforni kultivimi i saj për qëllime mjekësore është i lejuar me ligj. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE

Sport

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të merrte një post drejtuesi në klub, por gjërat nuk shkuan ashtu si mendohej.

Vetë Pollozhani paralajmëroi pak ditë më parë se destinacioni i tij i radhës pritet të jetë surprizues. Gazeta zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit strugan se ai ka vendosur të vazhdojë futbollin dhe ka gjetur në parim akordin me Skënderbeun

Pollozhani ka takuar drejtuesit korçarë ditët e fundit dhe pritet që të dalë në stërvitje, duke rigjetur trajnerin Ilir Daja, me të cilin bashkëpunoi sezonin e fundit te Flamurtari, shkruan “Panorama Sport”. Lojtari shihet si një alternativë serioze për qendrën e mbrojtjes së Skënderbeut, aty ku largimet e titullarëve kanë bërë që skuadra të jetë e zbuluar.

LEXO TE PLOTE