Connect with Us

Skënderbeu i Dajës merr triumfin e parë, fiton edhe Vllaznia

Sport

Skënderbeu i Dajës merr triumfin e parë, fiton edhe Vllaznia

Publikuar

-

Skuadrat e Superiores kanë vijuar sot përgatitjet për sezonin e ri duke zhvilluar ndeshje miqësore për të parë gjendjen e tyre kru mbeten vetëm 10 ditë deri nga fillimi i Superiores. Në fushë kanë qenë skuadrat e Skënderbeut, Vllaznisë dhe Bylisit, me këtë të fundit të vetmin që ka dalë e mundur nga fusha e lojës.

Skënderbeu ka marrë fitoren e parë nën drejtimin e trajnerit Daja, duke mundur minimalisht 1-0 Besëlidhjen në ndeshjen e zhvilluar në Durrës. Goli i vetëm i ndeshjes është shënuar nga Gripshi në pjesën e parë të ndeshjes.

Vllaznia ka mundur në Ohër Labunishtën, me shifrat 2-1. Skuadra e drejtuar nga Jonuz ia ka dalë të marrë një fitore falë golave të shënuar nga Pusi dhe Shtubina në secilën pjesë loje.

Ndërkohë, Bylisi është mundur nga Apolonia në miqësoren e zhvilluar në Ballsh. Skuadra e Dovedan është mposhtur nga goli i Mihanës, i cili mbetet një nga elementët më cilësorë të fierakëve.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE

Sport

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të merrte një post drejtuesi në klub, por gjërat nuk shkuan ashtu si mendohej.

Vetë Pollozhani paralajmëroi pak ditë më parë se destinacioni i tij i radhës pritet të jetë surprizues. Gazeta zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit strugan se ai ka vendosur të vazhdojë futbollin dhe ka gjetur në parim akordin me Skënderbeun

Pollozhani ka takuar drejtuesit korçarë ditët e fundit dhe pritet që të dalë në stërvitje, duke rigjetur trajnerin Ilir Daja, me të cilin bashkëpunoi sezonin e fundit te Flamurtari, shkruan “Panorama Sport”. Lojtari shihet si një alternativë serioze për qendrën e mbrojtjes së Skënderbeut, aty ku largimet e titullarëve kanë bërë që skuadra të jetë e zbuluar.

LEXO TE PLOTE