Connect with Us

Sot luhet finalja e Superkupës së Europës/ “Drejtësia” në duart e një femre

Sport

Sot luhet finalja e Superkupës së Europës/ “Drejtësia” në duart e një femre

Publikuar

-

Sot në orën 21:00, në stadiumin “Vodafone Park” të Stambollit, do të luhet finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas. Fituesi i Champions League dhe ai i Europa League. Surpriza më e madhe e kësaj finaleje është fakti që për herë të parë në histori një ndeshje e tillë do të drejtohet nga një arbitre femër dhe ajo është Stéphanie Frappart.

Përsa i përket ndeshjes, Liverpooli vjen me një mungesë të madhe këtë ndeshje që është portieri Alisson. Braziliani u dmëtua në ndeshjen e parë të kampionatit dhe do të qëndrojë 7-8 javë jashtë fushave të lojës. Në vendin e tij do të luajë blerja e kësaj vere, Adrian.

Në anën tjetër, Chelsea vjen pas humbjes turpëruese në javën e parë të kampionatit 4-0 kundër United dhe do të kërkojë të bëjë një paraqitje të mirë sot. Edhe pse Liverpooli qëndron më lart në letër, në finale asnjëherë nuk ka favorit. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE

Sport

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të merrte një post drejtuesi në klub, por gjërat nuk shkuan ashtu si mendohej.

Vetë Pollozhani paralajmëroi pak ditë më parë se destinacioni i tij i radhës pritet të jetë surprizues. Gazeta zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit strugan se ai ka vendosur të vazhdojë futbollin dhe ka gjetur në parim akordin me Skënderbeun

Pollozhani ka takuar drejtuesit korçarë ditët e fundit dhe pritet që të dalë në stërvitje, duke rigjetur trajnerin Ilir Daja, me të cilin bashkëpunoi sezonin e fundit te Flamurtari, shkruan “Panorama Sport”. Lojtari shihet si një alternativë serioze për qendrën e mbrojtjes së Skënderbeut, aty ku largimet e titullarëve kanë bërë që skuadra të jetë e zbuluar.

LEXO TE PLOTE