Connect with Us

Superkupa e Europës/ “Blutë e Londrës” surprizojnë Liverpoolin në Stamboll (Video)

Premier Liga

Superkupa e Europës/ “Blutë e Londrës” surprizojnë Liverpoolin në Stamboll (Video)

Publikuar

-

Po luhet në “Vodafone Park” të Stambollit finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas. U desh të kalonin 36 minuta që të shënohej goli i parë.

“Blutë e Londrës” zhbollkuan rezultatin pas një aksioni shumë të bukur dhe që u finalizua me sukses nga Giroud, pas asistit të Pulisic. Në minutën e 40′, djemtë e Lampard shënuan edhe golin e dytë me Pulisic, por që u anullua për pozicion jashtë loje. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1161723677454585856

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Liverpooli pranon largimin e Shaqirit, por kërkon një shifër të frikshme

Publikuar

-

Liverpooli ka refuzuar dy oferta për ta huazuar Xherdan Shaqirin te Roma dhe Sevilla, pasi Jurgen Klopp është i bindur në vendimin për ta mbajtur përfaqësuesin zviceran me origjinë nga Kosova në skuadër deri në fund të sezonit. 28-vjeçari ka qenë titullar vetëm në tre ndeshje të këtij sezoni, e fundit në gjysmëfinalen e Kupës […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Plas sherri keq te Totenhami/ Lojtari i kërkon Mourinhos llogari

Publikuar

-

Karakteri i një trajneri si Jose Mourinho njihet nga e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm. Trajneri portugez ditën e sotme numëron dy muaj në stolin e londinezëve dhe nuk kishte si të mungonte tensioni i tij i parë me lojtarët. Një ditë pas ndeshjes me Watford, e cila u mbyll në barazimin 0-0, […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Guardiola merr vendimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë në verë me yjet e Man. City-t

Publikuar

-

Trajneri Pep Guardiola ka deklaruar se asnjë nga futbollistët aktualë te Manchester City nuk e ka vendin të sigurt dhe se mund të largohet në merkaton e verës. Këtë sezon, kampionët e Premier League kanë hasur shumë vështirësi në kampionat. “Unë kam një ide të asaj që na duhet në merkaton e verës. Flas shpesh […]

LEXO TE PLOTE