Connect with Us

Superkupa e Europës/ Këto janë formacionet zyrtare

Sport

Superkupa e Europës/ Këto janë formacionet zyrtare

Publikuar

-

Në orën 21:00 në “Vodafone Park” të Stambollit fillon finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas.

Sapo janë publikuar edhe formacionet zyrtare të finales. Kjo është finalja e parë e madhe e sezonit të ri dhe të dy ekipet duan ta nisin me trofe.

Mungesa e madhe për Klopp është portieri brazilian Alisson, që mungon për shkak dëmtimi. Ndërsa futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, gjendet në stolin rezervë. Në anën tjetër, Lampard ka zgjedhur formacionin më të mirë të mundshëm.

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Super ndeshje në “Mestalla”/ Video: Benzema shpëton Realin nga humbja

Publikuar

-

Është mbyllur takimi mes Valencias dhe Real Madrid, që u luajt në “Mestalla Stadium”. Të dy skuadrat bënë një sfidë të madhe, por në fund, u ndanë në një barazim shumë të luftuar 1-1. Skuadra e Valencias arriti të gjejë golin e para, me anë të Soler në minutën e 78-të. Real Madrid kishte shumë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Interi i pafat, e pëson në fund/ Tërbohet Conte

Publikuar

-

Është mbyllur takimi i Serie A mes Fiorentinës dhe Interit, i vlefshëm për javën e 16-të në Serie A. Kjo sfidë, u mbyll me rezultatin e barabartë, 1-1. Kjo sfidë ishte shumë e luftuar nga të dyja skuadrat dhe të dy portierët patën shumë punë. Zikaltërit e Antonio Contes kaluan të parët në avantazh shumë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

E kryer/ Asani largohet nga Partizani, kryen testet mjekësore tek ekipi i ri

Publikuar

-

Jasir Asani do të largohet nga Partizani, për të nisur një aventurë të re jashtë Shqipërisë. Lënia në stol nga Franko Lerda ishte tërësisht e pamerituar për një prej lojtarëve më të mirë tek të kuqtë. “Sport Ekspres” zbulon se janë kryer edhe testet mjekësore në ekipin e ri të Asanit, teksa janë mbyllur para […]

LEXO TE PLOTE