Connect with Us

Tronditet Barcelona/ Transferimi i verës do të mungojë për një kohë të gjatë

La Liga

Tronditet Barcelona/ Transferimi i verës do të mungojë për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Në prag të sezonit të ri të La Ligës që fillon këtë fundjavë, Barcelona ka marrë një lajm të keq. Portieri brazilian, Neto, i afruar këtë verë nga Valencia, i është nënshtruar sot një ndërhyrjeje për shkak të një frakture që pësoi në dorë.

Mjekët konfirmojnë mungesën e tij për një periurdhë jo më të vogël se 2 muaj. Ky është problem i madh për ekipin katalanas, sepsë në rast dëmtimi të portierit të parë Ter Stegen, do t’ia besonin portën portierit të akademisë.

Kujtojmë se ish-portieri i Juventusit u transferua nga Valencias në fillim të kësaj verë pasi u shkëmbye kokë më kokë me Jasper Cillessen. Holandezi ishte i pakënaqur me hapsirat e vogla tek ekipi katalanas dhe ndaj një zgjodhi një ekip si Valencia ku do të jetë titullar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E bujshme/ Talenti i Shpresave transferohet te klubi më i vjetër i Spanjës

Publikuar

-

Nga

Kleandro Lleshi bën lëvizjen e radhës në karrierën e tij, duke zbritur në kategori, në të tretën në Spanjë, por duke tentuar që të gjejë atje hapësirat që i munguan në La Liga 2. Futbollisti kryeqytetas që është pjesë e përfaqësues U21, ka nënshkruar sot me skuadrën e Rekreativo Huelva, klubin më të vjetër të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Cristiano Ronaldo rikthehet në Madrid, por jo për atë që presin tifozët e Realit

Publikuar

-

Një kthim në Madrid për Cristiano Ronaldon. Portugezi ka fluturuar ditën e sotme drejt kryeqytetit spanjoll, ku ka luajtur për nëntë vite me fanellën e Realit. Megjithatë, nuk bëhet fjalë për një udhëtim nostalgjik të sulmuesit, i cili ka shkuar në Spanjë për të mbikëqyrur nga afër projektin e tij të ri. Bëhet fjalë për […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

A e dini sa gola ka shënuar Messi në 500 ndeshjet e fundit me Barcelonën?

Publikuar

-

Jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë statistika nga më të ndryshmet për Leo messin, por kjo që do t’ju tregojmë më poshtë duket vërtet e pabesueshme, por ja që bëni mirë ta besoni. Në 500 ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet me Barcelonën, Messi ka shënuar plot 500 gola dhe ka dhënë 200 […]

LEXO TE PLOTE