Connect with Us

Zbulohet detaji ri i që shkaktoi vdekjen e Sala/ Nuk ishte vetëm faji i pilotit

Sport

Zbulohet detaji ri i që shkaktoi vdekjen e Sala/ Nuk ishte vetëm faji i pilotit

Publikuar

-

Agjencia e hetimeve e Uk Air Accidents ka zbuluar detaje të reja në lidhje me aksidentin ajror që i kushtoi vdekjen sulmuesit argjentinas Emiliano Sala.

Sipas analizave të fundit, 28-vjeçari mësohet të jetë ekspozuar ndaj një sasie të madhe monoksid karboni, që ka shkaktuar edhe humbjen e ndjenjave të pilotit David Ibbotson, ashtu si edhe aksidentin fatal të 21 janarit.

Nga autopsia është nxjerrë përfundimi se gjaku i Sala kishte rreth 58% dioksid karboni, ku thuhet se në rast se ke 50%, mund të shkaktohet atak kardiak dhe vdekje e menjëhershme. Nëpërmjet kësaj kuptojmë se sulmuesi mund të ishte ndarë nga jeta para se avioni të rrëzohej.

Sipas ekspertëve anglez, mendohet se gazrat e motorit të avionit me të cilin ai udhëtonte, kanë hyrë në kabinën e pilotimit, dhe kanë helmuar pilotin dhe lojtarin që ndodheshin aty. Kjo mund të ketë ndodhur për shkak se të dy personat po udhëtonin në temperatura shumë të ulëta, dhe kanë aktivizuar sistemin e ngrohjes në maksimum brenda.

Kujtojmë se më 21 janar të këtij viti, futbollisti argjentinas Sala, po udhëtonte drejt Anglisë për t’u transferuar tek ekipi i Cardiff, por avioni me të cilin ai po udhëtonte u rrëzua në kanalin anglez.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ekskluzive/ Përforcohet Skënderbeu, del në stërvitja goditja e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu ka kryer sot goditjen e radhës në merkato. Klubi bardhekuq ka firmosur me 37-vjeçarin, Artim Pollozhani, i cili para pak javësh la futbollin, e madje iu besua edhe roli i drejtorit sportiv në skuadrën e Flamurtarit.

Por, ai nuk qëndroi më shumë se 5 ditë në këtë post dhe u largua nga Vlora për mosmarrëveshje me vetë Idrizin.

Sot, Pollozhani i ka çuditur të gjithë dhe ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, aty ku gjen ish-trajnerin me të cilin ka bashkëpunuar në Vlorë dhe ruan raport shumë të mira Ilir Dajën.

Siç shihet edhe në foton e siguruar nga CNA.al, Pollozhani i është rikthyer edhe njëherë futbollit të luajtur dhe do jetë një ndihmë e madhe për Dajën në sezonin e ri.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE