Connect with Us

Zidane i pakënaqur me blerjen e bujshme/ E dërgon në Serie A

La Liga

Zidane i pakënaqur me blerjen e bujshme/ E dërgon në Serie A

Publikuar

-

Një nga blerjet më të bujshme të kësaj vere ishte dhe transferimi i Luka Jovic për 60 milionë euro nga Eintracht Frankfurt te Reali i Madridit.

Por, një lajm i bujshëm vjen sot nga Spanja, ku thuhet se sulmuesi serb nuk ka bindur Zidanen në testet miqësore, ndaj dhe po mendohet huazimi i tij tek një ekip ku do të ketë më shumë mundësi të luajë dhe të tregojë veten.

Sipas “Marca”, Interi dhe Roma janë dy ekipet e para që kanë shfaqur interes për huazimin e 21-vjeçarit. Pjesa më e vështirë është bindja e lojtarit, pasi sulmuesi serb nuk kërkon të largohet nga Reali dhe kërkon të provojë veten aty. Vendimi i fundit i takon trajnerit Zidane. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Publikuar

-

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat në të gjitha kompeticionet dhe ndeshjet zyrtare. Valverde është trajneri i tetë në historinë e Barcelonës, i cili arrin këtë shifër. Vendi i parë mbahet nga legjenda Johan Cruyff. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës. Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Është vetëm 32 vjec dhe mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann, ka pranuar se do të dëshironte që një ditë të drejtonte Barcelonën. 32 vjeçari është një nga trajnerët e rinj më të vlerësuar, pas rezultateteve të arrituara me Hoffenheim dhe këtë sezon me Leipzigun. “Unë e kam thënë shumë herë: Barcelona është një qyteti i bukur, një klub i mirë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Publikuar

-

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri tani ka shënuar 12 gola dhe renditet në vendin e pestë, por duhet përmendur fakti që Le ka humbur disa ndeshje këtë sezon në La Liga për shkak të […]

LEXO TE PLOTE