Connect with Us

Ndryshon plani/ Reali heq nga merkato “të padëshiruarin” e Zidane

La Liga

Ndryshon plani/ Reali heq nga merkato “të padëshiruarin” e Zidane

Publikuar

-

Ndryshe nga sa pritej, sipas lajmeve që vijnë nga Spanja nga “Cadena Cope” thuhet se Real Madrid ka hequr nga lista e shitjeve James Rodriguez.

Kolumbiani bënte pjesë deri pak ditë më parë në listën e “të padëshiruarëve” të trajnerit Zidane, por mesa duket gjithçka ka ndryshuar në ditët e fundit.

Për Jamesin ka pasur interesim të fortë nga Napoli dhe Atletico Madrid, por ai që ka vendosur që kolumbiani duhet të qëndrojë të Reali është pikërisht Florentino Perez.

Pas huazimit dy-vjeçar te Bayerni, James u rikthye në fillim të verës në Madrid dhe të gjithë prisnin huazimin apo shitjen përfundimtare të tij, por nuk do të ndodhë kështu. James do t’i jepet edhe një shans për të treguar vlerat e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: