Connect with Us

Interi heq qafe dështimin e madh/ E dërgon në Spanjë

Seria A

Interi heq qafe dështimin e madh/ E dërgon në Spanjë

Publikuar

-

Pas Nainggolan dhe Persic, një tjetër emër i madh do të largohet nga Interi. Bëhet fjalë për Joao Marion, portugezi nuk bën fare pjesë në planet e Conte-s, ndaj është e pashmangshme shitja e tij.

Oferta më serioze vjen nga Spanja. Sevilla ofron 4 milionë euro për huazimin e tij 1-vjeçar me të drejtë blerje për 16 milionë euro në fund të sezonit.

Ndërkohë, interistët pretendojnë të paktën 20 milionë euro, por palët po negociojnë dhe janë afër zyrtarizimit të marrëveshjes. Kujtojmë se Interi pagoi në verën e vitit 2016 plot 45 milionë euro për kartonin e kampionit të Europës, por ai rezultoi një dështim i madh. As huazimi sezonin e shkuar te West Ham nuk rezultoi i suksesshëm.

Ndaj Interi është i detyruar të arrijë marrëveshjen për shitjen e tij, nëse nuk do që ta mbajë një vit kot, pasi Conte e ka thënë publikisht mendimin e tij për portugezin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE