Connect with Us

Celta Vigo-Real Madrid/ Zidane i befason të gjithë me formacionin zyrtar

La Liga

Celta Vigo-Real Madrid/ Zidane i befason të gjithë me formacionin zyrtar

Publikuar

-

Në orën 17:00, Reali do të nisë sezonin e ri në La Liga në ndeshjen udhëtuese ndaj Celta Vigos. Sapo janë publikuar formacionet zyrtare dhe surpriza e madhe quhet Gareth Bale.

Pas kaq shumë ndeshjesh, Zidane ka vendosur që uellsiani të luajë që nga minuta e parë. Gjithashtu trajneri francez i ka besuar një vend në sulm brazilianit Vinicius Junior.

Blerjet e bujshme të verës si Hazard, Jovic apo dhe Mendy, nuk janë grumbulluar për shkak dëmtimi. Formacionet e plota për të dy ekipet janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE