Connect with Us

E bujshme/ Juventusi dëshiron t’i “ngecë” lojtarin e padëshiruar Barcelonës

La Liga

E bujshme/ Juventusi dëshiron t’i “ngecë” lojtarin e padëshiruar Barcelonës

Publikuar

-

Juventusi dhe Barcelona mund të arrijnë një marrëveshje surprizë deri në fund të merkatos për transferimin e mbrojtësit Daniele Rugani në “Camp Nou”.

25-vjeçari nuk është në planet e Sarrit dhe Juventusi po kërkon ta sistemojë diku tjetër. “Tuttosport” raporton se drejtuesit e Juventusit kanë udhëtuar në Barcelonë për të folur për këtë lëvizje të mundshme.

Ne verën e vitit 2018, Barcelona insistoi seriozisht për transferimin e Ruganit, por Juventusi nuk pranoi pasi e konsideronte atë si atë zëvendësuesin ideal të mbrojtësit legjendar, Andrea Barzagli, i cili u tërhoq nga futbolli në fundin e sezonit të kaluar.

Situata ndryshoi me ardhjen e Sarrit, i cili nuk e sheh mbrojtësin ne planet e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE