Connect with Us

Lukaku humbet ndeshjen e parë të sezonit të ri me Interin/ Arsyeja do t’ju shokojë

Seria A

Lukaku humbet ndeshjen e parë të sezonit të ri me Interin/ Arsyeja do t’ju shokojë

Publikuar

-

Debutimi i Romelu Lukakut me fanellën e Interit në Serie A nuk do të ndodhë javën që vjen (më datë 24 gusht nis Serie A), por do të vonojë.

Arsyeja? Lukaku është disa kile mbipeshë. Sipas “Corriere dello Sport”, pesha aktuale e belgut është 104 kilogramë dhe ai po punon intesivisht për të arritur peshën e duhur, për të rënë nën 100 kg. Të ulësh 4 kg në kaq pak ditë nuk është e mundur, ndaj debutimi i tij në Serie A do të ndodhë në javët pasardhëse.

Në vendin e Lukakut, Conte ka zgjedhur 17-vjeçarin, Sebastiano Esposito. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE