Connect with Us

Video/ Benzema e nis me golin sezonin e ri, merita i shkon Gareth Bale

La Liga

Video/ Benzema e nis me golin sezonin e ri, merita i shkon Gareth Bale

Publikuar

-

Reali ka kaluar në avantazh në ndeshjen e parë të sezonit të ri që po luhet aktualisht kundër Celta Vigos, në fushën e këtyre të fundit.

Në minutën e 13′, madrilenët gjetën golin e avantazhit me Karim Benzema. Francezi shënoi pas asistit të Gareth Bale. E gjithë merita për këtë gol në fakt i shkon uellsianit, pasi dribloi kundërshtarët dhe nxorri të lirë Benzeman.

Pas shumë ndeshjesh, Bale e nis ndeshjen që nga minuta e parë dhe deri tani nuk e ka zhgënjyer trajnerin Zidane. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1162745834448019458

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: