Connect with Us

Video: Dortmundi shënon tre gola në 8 minuta/ Shkëlqen djaloshi i artë anglez

BundesLiga

Video: Dortmundi shënon tre gola në 8 minuta/ Shkëlqen djaloshi i artë anglez

Publikuar

-

Pasi pjesa e parë mes Dortmundit dhe Ausgburgut u mbyll në barazim 1-1, me fillimin e pjesës së dytë vendasit kanë shënuar tre gola në 8 minuta.

Ishte anglezi Jadon Sancho që shënoi golin e dytë për Dortmundin në minutën e 51′, pas asistit të belgut Witsel.

19-vjeçari anglez e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme këtë sezon. Shkëlqeu në finalen e Superkupës kundër Bayernit që u fitua nga verdhezinjtë, po ashtu edhe sot bëhet protagonist në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Bundesligë.

Ndërsa në minutën e 57′, vendasit shënuan golin e tretë me Reus pas asistit të Alcacer.

https://twitter.com/i/status/1162738949162450944

Pa kaluar 120 sekonda ishte radha e Alcacer të shënonte golin e katërt pas asistit të Sancho.

Djemtë e Favre dhurojnë spektakël duke shënuar 3 gola në 8 minuta, duke bërë që “Signal Iduna Park” të marrë “flakë”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE