Connect with Us

Zyrtare/ Lerda largon transferimin e bujshëm të Partizanit në verën e kaluar

Sport

Zyrtare/ Lerda largon transferimin e bujshëm të Partizanit në verën e kaluar

Publikuar

-

Emmanuel Mensah mbyll bashkëpunimin me Partizanin pas një sezoni me shumë ulje-ngritjesh. I nxjerrë jashtë planeve nga trajneri Franco Lerda, sulmuesi ganez i cili nën drejtimin e Skënder Gegës gjatë sezonit të kaluar u aktivizua në 30 takime në kampionat me të kuqtë duke shënuar dhe 5 gola, i ka dhënë lamtumirën klubit kryeqytetas.

Ja njoftimi zyrtar i Partizanit:

25-vjeçari u transferua me shumë bujë verën e kaluar, por për trajnerin italian të të kuqve nuk është pjesë e planeve të tij. Momentalisht nuk dihet se cili do të jetë destinacioni i ri i Mensah.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka shpërthen keq ndaj Braçes: O kone lehi shefit tënd, janë 20 mijë vetë që jetojnë me sportin

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit pasi krizës që ka shkaktuar koronavirusi. Akuzave ndaj klubeve për informalitet dhe ndaj FSHF-së për shpenzimin e 8 milionë eurove për ndërtimin e zyrave të saj, Duka ashpërsoi gjuhën ndaj Braçes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Safet Gjici shigjeton Edi Ramën: Është tifoz i Partizanit, ja pse nuk iu kam dhënë rrogat lojtarëve

Publikuar

-

Nga

Futbolli në Shqipëri është pezulluar prej afro 1 muajsh, per shkak të situatës së jashtëzakonshme nga Koroanvirusi. Qeveria konfirmoi se nuk do të ketë ndihma për lojtarët dhe trajnerët dhe kjo është tema më e disktuar kohët e fundit. Lidhur deklaratat e Ramës apo edhe çështjen e pagave ka folur edhe presidenti i Kukësit, Safet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sporti shqiptar në zi/ Humb betejën me koronavirusin ish-trajneri i boksit

Publikuar

-

Nga

Skënder Kurti, i cili prej disa ditësh ishte në betejë me virusin Covid-19, nuk ja ka dalë dhe sot ka ndërruar jetë. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit pësoi rreth dy javë më parë vdekne klinike, ndërsa mbahej në jetë falë aparaturave, por sot Kurti ka ndërruar jetë në moshë 61-vjeçare Sporti shqiptar humbet një figurë […]

LEXO TE PLOTE