Connect with Us

Zyrtare/ Pas Coutinhos, Bayerni transferon edhe mesfushorin francez

BundesLiga

Zyrtare/ Pas Coutinhos, Bayerni transferon edhe mesfushorin francez

Publikuar

-

Pas huazimit të Philippe Coutinhos, Bayerni i Mynihut ka bërë edhe një investim për të ardhmen, pasi transferoi mesfushorin francez Mickael Cuisance.

20-vjeçari erdhi te bavarezët nga Borussia Munchengladbach, ku është aktivizuar dy sezonet e fundit për një total prej 35 ndeshjesh dhe ka bërë paraqitje mjaft të mira.

Cuisance 20 vjeçar, është një nga mesfushorët me rritjen më të madhe në Bundesligë, që pas transferimit në vitin 2017 nga Nancy te Monchengladbach. Kështu shkon në pesë numri i francezëve te Bayerni: Coman, Tolisso, Pavard, Hernandez dhe Cuisance.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE