Connect with Us

“Boom boom” Donjet Shkodra, ja çfarë eurogoli ka shënuar me Shakhtjorin

Sport

“Boom boom” Donjet Shkodra, ja çfarë eurogoli ka shënuar me Shakhtjorin

Publikuar

-

Në vitin e fundit drejt Kazakistanit kanë udhëtuar dy sulmues të cilët kanë bërë emër në kampionatin shqiptar të futbollit, Danilo Alvesh dhe Rexhinaldo.

Por ai që po lë më shumë shenjë me paraqitjet e tij deri tani në kampionatin kazak është një mesfushor, Donjet Shkodra, i cili po realizon me rregullsi dhe po ndihmon skuadrën e Shakhtor Karagandi të mbetet në garë për një vend në Europë në edicionin e ardhshëm.

Mesfushori i cili në Superiore ka veshuri fanellën e Flamurtarit, Skënderbeut e Kukësit, realizoi sot në fitoren 3-0 të skuadrës së tij ndaj Kaisar Kizilorda.

Ishte një nga golat tipik me të cilët ai ka shkëlqyer edhe në Superiore, një goditje nga jashtë zonës, e cila këtë radhë e devijuar nga mbrojtësi përballë tij, kaloi mbi portierin kundërshtar dhe i dha avantazhin ekipit të Shakhtor, shkruan “Vipsport.al”.

Shkodra ka luajtur me rregullsi në kampionatin kazak duke u kthyer në një prej liderëve të këtij klubi i cili shpreson që të arrijë të luftojë për një vend në Europë në javët e mbetura deri në mbyllje të edicionit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: