Connect with Us

E thotë ish-shoku i skuadrës/ Ronaldo ishte egoist, e kalonte ditën para pasqyrës

Premier Liga

E thotë ish-shoku i skuadrës/ Ronaldo ishte egoist, e kalonte ditën para pasqyrës

Publikuar

-

Shumica e lojtarëve që kanë luajtur me Cristiano Ronaldon thonë fjalët më të mira për të, por ka dhe nga ata që mendojnë ndryshe.

Ish-sulmuesi uruguajan i Man. united, Diego Forlan, që ka luajtur për një sezon me Ronaldon te “Djajtë e Kuq” 2003-2004, thotë se ylli portugez ishte egoist dhe e kalonte ditën para pasqyrës.

“Ronaldo ishte një egoist në dhomat e zhveshjes, jo si Beckham. Cristiano gjithmonë dëshironte të ishte afër ndonjë pasqyre. Ai e kalonte të gjithë ditën duke e parë veten në pasqyrë. Ai nuk e meritonte të mbante fanellën me numër 7 të Beckham, ishte shumë larg tij”, u shpreh sulmuesi uruguajan në një intervistë të dhënë për “The Mirror”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Super ndeshje në Londër/ Arsenali me fitore spektakolare ndaj Evertonit të Ancelottit

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur Evertonin 3-2 në një prej ndeshjeve më të bukura të këtij sezoni. Gola dhe emocione pa fund në Emirates teksa të besuarit e Mikel Artetës vazhdojnë të tregojnë një përmirësim të dukshëm në krahasim me fazën e parë të sezonit. Miqtë e drejtuar nga Ancelotti arrijnë të gjejnë golin e avantazhit pas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Fitore bindëse e Man. United/ Shkëlqen blerja e bujshme e janarit

Publikuar

-

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, me Manchester United dhe Wolverhampton që kanë marrë fitore të pastra 3-0, respektivisht kundër Watford dhe Norëich. “Djajtë e Kuq” e kanë pasur të thjeshtë përballë Watford dhe e dominuan takimin në “Old Trafford”. Bruno Fernandes bëri një ndeshje të madhe, duke fituar një penallti […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video: Talenti 18-vjeçar i Manchesterit shënon gol spektakolar

Publikuar

-

Manchester United ka gjetur edhe golin e tretë përballë Watford. Talenti 18-vjeçar, Greenwood, brenda zone ka lëshuar një të majtë të fortë duke finalizuar një aksion të rrjedhshëm të “Red Devils”. Ky ishte goli i pestë për sulmuesin këtë kampionat, ndërsa “Djajtë” kanë futur në kasafortë 3 pikët ndaj Watford.

LEXO TE PLOTE