Connect with Us

Ikën zyrtarisht Valdet Rama, Kukësi gati akordin me Kristal Abazajn

Sport

Ikën zyrtarisht Valdet Rama, Kukësi gati akordin me Kristal Abazajn

Publikuar

-

Në merkaton e janarit, Kukësi afroi në skuadër një futbollist me emër si Valdet Rama i cili në të kaluarën ka luajtur në La Liga ndërkohë që ka shkëlqyer edhe me Kombëtaren. Sulmuesi vinte te Kukësi pas një pauze të gjatë dhe shumë ishin skeptikë në lidhje me paraqitjet e tij, megjithatë i mjaftoi vetëm një ndeshje për të treguar vlerat reale.

Rama u kthye në futbollistin kryesor të Kukësit dhe e tregoi veten se është një luks për kampionatin shqiptar. Driblimet, golat dhe asistet e Ramës, bënë të kuptohet se cilësitë nuk i kanë humbur pavarësisht se sa kohë kishte pa luajtur, duke detyruar stafin e klubit verilindor që të diskutojë me të për një rinovim kontrate.

Kontrata e Ramës përfundoi pak ditë më parë dhe mesa duket, klubi verilindor nuk ka mundur ta bindë për të rinovuar. Ai është zyrtarisht një futbollist i lirë tashmë dhe “VipSport.al” ka mësuar se nuk do të ketë rikthim për Ramën. Sulmuesi do ta vazhdojë karrierën e tij në Gjermani, aty Mepen është i interesuar për shërbimet e Ramës, ndërkohë që edhe ky i fundit është i bindur pasi mund të jetë pranë familjes së tij.

Largimin e Ramës nga Kukësi, e konfirmoi edhe vetë Shpëtim Duro në konferencën e djeshme, duke shtuar se po bisedohet me futbollistë të tjerë cilësorë që mund të zënë vendin e tij.

“Kukësi ka ndryshime, sepse janë larguar tre lojtarë bazë, si Cuculi, Rrumbullaku dhe Rama. Janë linja e krahut të majtë. Kemi punuar gjithë javën, për t’i zëvendësuar. Këtë javë, po tentojmë për një goditje që të jetë në nivelin e Ramës në sulm. Gjici është i gatshëm, po punojmë shumë edhe me Nexhipin për ta plotësuar skuadrën”, u shpreh Duro ditën e djeshme. 

Ndërkaq, mësohet se emri i cili do zëvëndësojë Valdet Ramën është Kristal Abazaj dhe me shumë mundësi akordi mes pakëve është thjesht çështje orësh.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

PSG shkatërron Realin/ Barazim i çmendur mes Atletico Madridit dhe Juves

Publikuar

-

PSG ka fituar 3-0 ndaj Realit në “Parc des Princes” në ndeshjen e parë të grupit A në Champions League. Edhe pse pa treshen kryesore Neymar, Mbappe & Cavani, PSG dominoi takimin nga fillimi në fund.

Protagonisti i kësaj ndeshjeje është padyshim Angel Di Maria. Argjentinasi shënoi dy gola ndaj ish-ekipit të tij dhe nuk ngurroi të festonte si i çmendur.

Me rezultatin 2-0 u mbyll pjesa e parë. Goli i tretë i takimit u shënua në minutat shtesë nga belgu Meunier.

Pas kësaj fitoreje, PSG kryeson grupin, pasi sfida tjetër përfundoi në barazim.

Në supersfidën tjetër të mbrëmjes që u luajt në “Wanda Metropolitano”, Atletico Madrid-Juventus përfundoi në shifrat 2-2.

Në 45 minutat e para pati disa raste, por munguan golat. Ndërsa pjesa e dytë ishte spektakolare. Bardhezinjtë arritën të shënonin dy gola me Cuadrado 48′ dhe Matuidi 65′ dhe u mendua se takimi këtu mori fund.

“Los Colchoneros” nuk u dorëzuan për asnjë çast. Fillimisht ngushtuan rezultatin me golin e Savic 70′ dhe në fund të takimit barazuan shifrat me golin e Herrera.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi pati një rezultat surprizë. Lokomotiv Moska fitoi 1-2 në Leverkusen, duke marrë kështu vendin e parë në grup.

/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Bayerni e nis me këmbë të mbarë, fitore e lehtë ndaj serbëve/ Man. City nuk i diskuton ukrainasit

Publikuar

-

Bayern Munich e ka nisur me fitore sezonin e ri në Champions League. Bavarezët fituan në “Allianz Arena” 3-0 ndaj serbëve të Crvena Zvezda. Goli i parë i takimit u shënua nga Kingsley Coman në minutën e 34′. Ylli francez dërgoi me kokë topin në rrjetë, pas asistit fantastik të Ivan Perisic.

Në minutën e 80′, bavarezët dysfihuan rezultatin falë golit të Lewandowskit. Ky ishte goli i 200 për polakun me fanellën e Bayernit në 249 ndeshje, që në këtë rast iu “fal” nga serbët.

Në minutat shtesë, Thomas Muller shënoi dhe golin e tretë. Bayerni merr vendin e parë në grup, pasi ndeshja tjetër mes Olympiacos dhe Tottenhamit u mbyll në barazim 2-2.

Në grupin C, Man. City fitoi pa proleme 0-3 ndaj Shakhtar Donetsk. Golat për ekipin e Guardiolës u shënuan nga Mahrez 24′, Gundogan 38′ dhe Gabriel Jesus 76′.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Dinamo Zagreb fitoi 4-0 ndaj Atalantës. Ekipi italian debuton me humbje në Champions League. Berat Gjimshiti luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje, madje u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Juventusi tregon forcën/ Kampioni i botës dysfishon rezultatin ndaj Atletico Madridit

Publikuar

-

Juventusi ka shënaur golin e dytë në “Wanda Metropolitano” ndaj vendasve të Atletico Madridit. Ishte kampioni i botës, Matuidi që dërgoi topin për herë të dytë në rrjetën e Oblak. Mesfushori shënoi me kokë pas një krosimi shumë të bukur nga Alex Sandro.

Goli i parë u shënua në fillim të pjesës së dytë nga Cuadrado. Me këtë rezultat, Juventusi tregon forcën që në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Champions League dhe jo më kot konsiderohet si një nga favoritët kryesorë për të fituar këtë trofe. Të fitosh në fushën e Atleticos nuk është aspak e lehtë… /CNA.al

LEXO TE PLOTE