Connect with Us

Video: Mourinho nuk i mban dot lotët/ Zbulon se çfarë i mungon

Sport

Video: Mourinho nuk i mban dot lotët/ Zbulon se çfarë i mungon

Publikuar

-

Edhe pse pritej që sezoni i ri që sapo ka nisur ta gjente Mourinhon nën drejtimin e një ekipi të madh, nuk ndodhi kështu. 56-vjeçari që pas shkarkimit nga United në mes te sezonit të kaluar ka qenë pushim, por pushimi po zgjat më shumë sesa pritej.

Në një intervistë të fundit, tekniku portugez nuk i ka mbajtur dot lotët duke thënë se i mungon shumë drejtimi i një skuadre.

“E shijoja çdo moment. Në momentin që mora një kontratë profesioniste futbolli pata një shkëndijë. Tani është serioze, shumë serioze dhe e tillë ka qenë deri tani. Pa pushim. Tani ndalova dhe në vend që ta shijoj, nuk e shijoj vërtetë. Më mungon shumë drejtimi i një skuadre”, – tha trajneri portugez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE