Connect with Us

Ekskluzive/ Dorian Kërçiku është goditja e radhës në merkato për Skënderbeun

Sport

Ekskluzive/ Dorian Kërçiku është goditja e radhës në merkato për Skënderbeun

Publikuar

-

Skënderbeu po vijon përgatitjet për sezonin e ri, teksa ditën e sotme, ekipi është rikthyer në Korçë, ku ka zhvilluar edhe seancën e parë stërvitore para një grupi të konsiderueshëm tifozësh.

Atmosfera duket mjaft e mirë në kampin bardhekuq, por ajo që vihet re, është se skuadra ka nevojë për përforcime, sidomos në repartin e mbrotjes.

Largimi i Kristi Vangjelit ka lënë një boshllëk të madh në krahun e djathtë dhe drejtuesit po punojnë për një lojtar të ri në këtë rol.

Kërkimet kanë përfunduar dhe i zgjedhuri është një ish. Bëhet fjalë për Dorian Kërçikun, i cili ka luajtur për Skënderbeun edhe në sezonin 2011-2012.

Burime të sigurta për CNA.al, mësojnë futbollisti kryeqytetas ka arritur akordin me Skënderbeun dhe do të vihet nën urdhërat e Ilir Dajës duke mbajtur fanellën e klubit bardhekuq për sezonin e ri dhe duke blinduar krahun e djathtë të mbrojtjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE