Connect with Us

Sulmuesi i Kamerunit zbarkon në Superligën shqiptare, ja te cili ekip

Sport

Sulmuesi i Kamerunit zbarkon në Superligën shqiptare, ja te cili ekip

Publikuar

-

Bylisi nuk di të ndalet në këtë merkato, afron edhe një kamerunas për sulmin. Mishel Vailant është blerja më e re e skuadrës së drejtuar nga Veljko Dovedan. Lojtari ka ardhur prej pak ditësh në Ballsh, madje direkt ai u provua edhe në miqësoren e luajtur kundër Tiranës

U aktivizua gjatë pjesës së dytë, duke dhënë sinjale të mira dhe duke bindur drejtuesit që t’i ofrojnë një kontratë. Lojtari gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe në Superligën serbe, ndërsa ka qenë pjesë e Mlladost Lucanit. Bëhet fjalë për një futbollist cilësor, pasi është pjesë edhe e kombëtares U23 të shtetit të tij.

Futbollisti 23- vjeçar ka firmosur dhe pritet që të rrisë edhe më shumë konkurrencën në vijën e parë për sezonin e ardhshëm. Sot pritet që shtatlarti të prezantohet në Ballsh, shkruan “Panorama Sport”.

Kujtojmë që për vijën e parë, stafi teknik ka edhe Guindon e Antonin, dy lojtarë që spikatën vjet në Kategorinë e Parë apo edhe talentin Çardaku, i afruar këtë verë. Ballshiotët kanë qenë mjaft aktivë, pasi janë afruar edhe futbollistë cilësorë, si: Turabov, Mëllugja apo Bicaj me Hidin. Por, nuk përjashtohet mundësia që të ketë të tjera surpriza në vazhdim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE