Connect with Us

20 stadiumet më të mëdha në botë/ Vështirë ta imagjinoni se kush është i pari

Sport

20 stadiumet më të mëdha në botë/ Vështirë ta imagjinoni se kush është i pari

Publikuar

-

Ndoshta do habiteni kur të mësoni se stadiumi më i madh në botë është Rungrado i Koresë së Veriut, i njohur ndryshe si Stadiumi i Ditës së Majit. Zyrtarët e Koresë së Veriut pretendojnë se stadiumi gjoja ka një kapacitet prej 150,000 njerëz, por në të vërtetë ai mund të mbajë deri në 114,000 tifozë. Edhe kështu, sërish mbetet stadiumi më i madh në botë nga disa mijëra.

Pas tij renditen Melbourne Cricket Ground në Australi, i ndjekur nga “Camp Nou” i Barcelonës. Nuk mund të mungojnë në listën e 20 stadiumeve më të mëdha në botë dhe stadiumet e njohura si “ëembley”, “Signal Iduna Park”, “Luzhniki Stadium”, “Bernabeu”, “San Siro” etj.

Lista e plotë e 20 stadiumeve më të mëdha në botë është si më poshtë. /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE