Connect with Us

Conte nuk mjaftohet vetëm me Sanchez e Lukaku/ Inter bën gati edhe dy super përforcime të tjera

Seria A

Conte nuk mjaftohet vetëm me Sanchez e Lukaku/ Inter bën gati edhe dy super përforcime të tjera

Publikuar

-

Interi po planifikon edhe dy përforcime para mbylljes së afatit së merkatos.

Alexis Sanchez thuajse është një lojtar i zikaltërve, por Conte nuk mjaftohet me kaq.

“Tuttosport” raporton se zikaltrit dëshirojnë të bëjnë edhe një investim për repartin ofensiv duke transferuar Fernando Llorenten nga Tottenham.

Spanjolli është një lojtar me shumë eksperiencë, për të do të jetë një rikthim në Serie A, pasi për dy sezone ka qenë pjesë e Juventusit.

Ndërsa përforcimi i fundit që i duhet Contes për sezonin e ri është edhe një mesfushor. I preferuari i Contes është Arturo Vidal, me të cilin ka njohje të vjetër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE