Connect with Us

E kryer/ Ribery pranon ofertën e klubit të madh italian

Seria A

E kryer/ Ribery pranon ofertën e klubit të madh italian

Publikuar

-

Franck Ribery do të luajë në Serie sezonin e ri. “Das Bild” raporton se ylli francez ka hedhur poshtë ofertën e majme të ekipit rus Spartak Moscow, apo dhe oferta të tjera nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe MLS, duke pranuar ofertën e Fiorentinës.

Klubi vjollcë konfirmoi se ata i kishin bërë një ofertë dhe nëse ai dëshiron të vazhdojë të luajë në nivel të lartë, atëherë ata janë duke pritur.

Gjithashtu familja e Ribery ka luajtur një rol vendimtar në marrjen e këtij vendimi.

Ribery u largua në fund të sezonit të kaluar nga Bayerni, pas 12 vitesh në Bundesligë dhe tani është gati të nisë një përvojë të re në Serie A. Akoma nuk bëhen të ditura detajet e kontratës. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE