Connect with Us

Injoroi stafin mjekësor/ “Problematiku” i Barcelonës do të mungojë 5 javë

La Liga

Injoroi stafin mjekësor/ “Problematiku” i Barcelonës do të mungojë 5 javë

Publikuar

-

Sezon i ri, avaz i vjetër. Ousmane Dembele pësoi një dëmtimin në bicepsin femoral në ndeshjen e parë të La Ligas kundër Atheltic Bilbaos dhe do të mungojë për 5 javë.

Por, problemi më i madh nuk është dëmtimi i tij sesa injorimi që i’u bëri mjekëve të Barcelonës. Stafi mjekësor i kishte lënë takim ditën e shtunë për ekzaminimin e radhës të këmbës së majtë, por sulmuesi francez nuk shkoi në këtë takim dhe madje flutori me një avion privat drejt Senegalit pa lajmëruar drejtuesit e skuadrës, sjellje shumë e pahjishme kjo. Ai u paraqit të hënën në stërvitja ku u konfirmua dhe dëmtimi i tij.

Nuk është hera e parë që 22-vjeçarit francez i mungon disiplina. Ajo që e bën situatën akoma dhe më shqetësuese te Barcelona, është fakti që përveçse Debeles, janë të dmëtuar edhe Messi me Suarezin. Valverde ka vetëm një alternativë për t’u mbështetur në sulm dhe ai është Antoine Griezmann. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE