Connect with Us

Lajm i çuditshëm nga Brazili/ As Reali dhe as Barça, ja ku do të transferohet Neymar

Sport

Lajm i çuditshëm nga Brazili/ As Reali dhe as Barça, ja ku do të transferohet Neymar

Publikuar

-

Telenovela Neymar mesa duket do të vazhdojë deri në orët e fundit të merkatos.

Deri dje, ylli brazilian është përfolur për transferimin në Spanjë, te Reali ose te Barcelona.

Por, mëngjesin e sotëm ka ardhur një lajm i bujshëm nga Brazili. “Globoesporte” raporton se Neymar mund të transferohet në Serie A tek Juventusi. Oferta e “Zonjës” është vërtet e parezistueshme, pasi ofron 100 milionë euro dhe kartonin e Paulo Dybala. Argjentinasi pëlqehet shumë nga kampionët e Francës.

Ndërsa prestigjozja spanjolle “As” shkon akoma dhe më larg duke zbuluar rrogën që do të ketë Neymar te Juventusi, gjithnjë nëse do të ndodh transferimi. Braziliani do të paguhet 37 milionë euro në sezon, 6 milionë euro më shumë se CR7. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO EPIKE/ Futbollisti fut 2 topa në fushë për të ndalur kundërshtarin, por shikoni çfarë i ndodh

Publikuar

-

Nga

Një episod qesharak vjen nga kampionati maqedonas. Bëhet fjalë për ndeshjen e luajtur mes Makedonija GP dhe Akademija Pandev, që ka përfunduar në shifrat 1-0. Gjatë një aksioni për skuadrën e Akademija Pandev lojtari kundërshtar ka zgjedhur një mënyrë të çuditshme për të ndalur futbollistin. Për t’i larguar topin nga këmbët ka përdorur një tjetër […]

LEXO TE PLOTE