Connect with Us

Ngjarje historike/ Tenisti shurdh fiton ndeshjen e parë si profesionist

Sport

Ngjarje historike/ Tenisti shurdh fiton ndeshjen e parë si profesionist

Publikuar

-

Tenisti koreano-jugor, Lee Duck-Hee ka shkruar historinë e këtij sporti. Ai u bë tenisti i parë i shurdhër që fiton një ndeshje si profesionist, në turnetë ATP. 21-vjeçari fitoi 2-0 (7-6, 6-1) ndaj zviceranit Henri Laaksonnen në turneun e Winston-Salem Open, duke avancuar më tej.

“Njerëzit shpesh kanë qeshur me mua në lidhje me problemin që unë kam me dëgjimin. Ta më thonë se unë nuk duhet të luaj. Natyrisht që ka qenë e vështirë, por familja dhe miqtë më kanë inkurajuar të vazhdoj. Kam dashur t’u tregoj të gjithëve se unë mund ta bëj ëndrrën time realitet”, tha Lee Duck-Hee përmes një interpretuesi gjestesh.

“Mesazhi im për njerëz e problem dëgjimi si puna ime u them të mos dekurajohen. Nëse përpiqesh shumë, mund të bësh gjithçka”, tha tenisti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE