Connect with Us

Shkodran Mustafi drejt gjigantit të Serie A/ Zbulohet formula e transferimit

Seria A

Shkodran Mustafi drejt gjigantit të Serie A/ Zbulohet formula e transferimit

Publikuar

-

Aventurës së Shkodran Mustafit tek Arsenali i ka ardhur fundi. Ai nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Emery dhe kjo gjë i është bërë e ditur me kohë. Edhe pse merkato është mbyllur në Angli (nuk lejohen më blerjet, por lejohen shitjet ose huazimet me pëlqimin e të dy palëve klub-lojtar), ajo vazhdon në kammpionatet e tjera.

Për 27-vjeçarin shqiptar interesohet seriozisht Roma. Klubi kryeqytetas i ofron 3 milionë euro pagë në sezon, aq sa merr aktualisht tek Arsenali. Ndërsa formula e transferimit do të jetë e tillë: Mustafi do të huazohet në kryeqytetin italian për një sezon me të drejtë blerje në fund të tij për 20-25 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE