Connect with Us

Tronditet Juventusi/ Zbulohet problemi shëndetësor i Sarrit, ja sa kohë do të mungojë

Seria A

Tronditet Juventusi/ Zbulohet problemi shëndetësor i Sarrit, ja sa kohë do të mungojë

Publikuar

-

Juventusi ka marrë lajme jo të mira në prag të fillimit të sezonit të ri.

Maurizio Sarri ka probleme shëndetësore dhe ka filluar trajtimin mjekësor pasi ka probleme në mushkri, bëhet fjalë për një pulmonit dhe do t’i duhet terapi speicifike për ta kaluar.

Mediat italiane raportojnë se Sarri do të mungojë në ndeshjen e javës së parë kundër Parmës, por rrezikon të mos jetë as në “derbin” ndaj Napolit. Ai mungoi edhe në miqësoren e të shtunës kundër Triestinës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Marash Kumbulla gjithnjë e më pranë Interit

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, është dëshira kryesore e Inter. Merkatoja e verës pritet ta gjejë Interin si një skuadër shumë aktive, e cila synon përforcimin në disa reparte. Sipas raportimeve nga Italia, Verona mund të humbe një tjetër yll të skuadrës, pikërisht si pasojë e dëshirave të Interit. ‘Goal Italia’ shkruan se Inter ka si […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Bomba” e francezëve: Koronavirusin e solli Juventusi

Publikuar

-

Nga

Është “faji” i Juventusit nëse koronavirusi mbërriti në Francë në zonën e Lyon. Është ajo që pretendon një përgjegjës i sindikatës së mjekëve francezë, sipas të cilit sfida e Champions League mes skuadrave të Sarri e Garcia është ndeshja zero e epidemisë për shkak të tifozëve të shumtë italianë që udhëtuan për të ndjekur skuadrën […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE