Connect with Us

U transferua me bujë, PAOK-u merr vendimin përfundimtar për Enea Mihajn

Kombëtare

U transferua me bujë, PAOK-u merr vendimin përfundimtar për Enea Mihajn

Publikuar

-

Qendërmbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Enea Mihaj, ishte dilema e madhe e PAOK-ut pas eliminimit nga Liga e Kampioneve. Nisur nga “lufta” e madhe për një vend në mbrojtje te selanikasit, u mendua huazimi i lojtarit shqiptar te Tenerife në Ligën e Dytë spanjolle.

Mirëpo, klubi grek refuzoi kërkesën e spanjollëve, sepse këta të fundit kërkonin që rroga e Mihajt të paguhej në masën 60% nga PAOK-u. Gjithsesi, sipas mediave greke, tashmë nuk ka më dilema, sepse trajneri portugez i PAOK-ut, Abel Ferreira, ka vendosur veton.

Mihaj, jo vetëm që është në planet e trajnerit, por ka shanse për të luajtur edhe titullar. Sipas të njëjtave burime, mbrojtësi është një nga lojtarët që ka bërë shumë përshtypje te trajneri i emëruar në muajin korrik në stolin e kampionëve të Greqisë. PAOK do të synojë sërish titullin kampion në Greqi, duke qenë në garë me rekordmenët e Olimpiakosit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE