Connect with Us

Çmime të kripura, ja sa kushton bileta për ndeshjen Kukësi-Partizani

Sport

Çmime të kripura, ja sa kushton bileta për ndeshjen Kukësi-Partizani

Publikuar

-

Kukësi-Partizani do të jetë ndeshja e parë hapëse e Kategorisë Superiore për këtë sezon. Skuadra verilindore do të luajë ndeshjen e parë në “Elbasan Arena”, ndërsa pjesën tjetër të ndeshjeve si pritësi do t’i luajë në Kamzë.

Një vendim i FSHF-së pasi ceremonia e hapjes nuk mund të bëhet në një stadium i ai i Kamzës. Kukësi në një postim në faqen zyrtare ka publikuar edhe çmimet e biletave për këtë ndeshje.

Ajo që bie në sy është çmimi disi i lartë pasi një biletë kushton 500 lekë, shkruan “Newsport.al”. Duke parë distancën e largët që do të zhvillohet ndeshja dhe çmimi i biletës në stadium pritet të ketë sërish një numër të ultë tifozësh dhe një gjë e tillë u pa dhe në finalen e Superkupës.

Zakonisht çmimet e biletave nga klubet e tjera të Kategorisë Superiore janë disi më të ulta se ndeshja mes Kukësit dhe Partizanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE