Connect with Us

Ekip i frikshëm (foto)/ A do ta fitojë Juventusi Championsin me këtë formacion?

Seria A

Ekip i frikshëm (foto)/ A do ta fitojë Juventusi Championsin me këtë formacion?

Publikuar

-

Të shtunën, Juventusi fillon mbrojtjen e titullit në Serie A me ndeshjen kundër Parmës.

Kureshtja më e madhe është si do të duket formacioni i Sarrit këtë sezon dhe mënyra si do të përshtasë blerjet e reja.

Sipas “Goal.com”, skema e bardhezinjve këtë sezon do të jetë 4-3-3, ku sigurisht nuk mungojnë blerjet e kësaj vere, dy mbrojtësit De Ligt dhe Danilo, si dhe dy mesfushorët e ardhur me parametra zero, Ramsey dhe Rabiot.

Jashtë formacionit mbetet Dybala, ndërsa në qendër të sulmit është Ronaldo. Synimi kryesor i “Zonjës” për këtë sezon është triumfi në Champions League. A do t’ia arrijë? /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: