Connect with Us

Super formacion/ Ja si ndryshon Bayerni pas ardhjes së Coutinhos

BundesLiga

Super formacion/ Ja si ndryshon Bayerni pas ardhjes së Coutinhos

Publikuar

-

Një nga surprizat më të mëdha të kësaj merkatoje është huazimi i Coutinhos te Bayerni. Bavarezët janë forcuar ndjeshëm për sezonin e ri dhe tashmë pretendojnë jo vetëm triumfin në Bundesligë por edhe në arenën europiane.

Ndryshe nga sa vepronte Valverde, që e vendoste Coutinhon në treshen e sulmit me Suarez dhe Messi, Kovac duket se do ta vendosë brazilianin në pozicionin që luan tek ekipi kombëtar, pas sulmuesit kryesor. Skema kryesore e Bayernit për këtë sezon pritet të jetë 4-2-3-1.

A do të jenë të suksesshëm me këtë formacion bavarezët? /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: