Connect with Us

Vllaznia nuk ndalet në merkato, firmosin dy brazilianë

Sport

Vllaznia nuk ndalet në merkato, firmosin dy brazilianë

Publikuar

-

Klubi i Vllaznisë ka firmosur ditën e sotme edhe me dy lojtarë të tjerë brazilianë. Siç njofton klubi shkodran, sot janëprezantuar edhe Hygor Guimaraesh Goncalves, si dhe Uenderson Da Silva Soares.

30-vjeçari Hygor, është një mesfushor me tipare mbrojtëse, ku është aktivizuar në ekipe inferiore në Brazil si Barra, Nautiko, Bangu-RJ, Sao Bento apo Mogi Mirim. Sezonin e fundit, lojtari 1.83 metra i gjatë, ka qenë pjesë e Al-Ahli në kampionatin e Libanit.

Ndërkohë, Uenderson Da Silva Soares luan në pozicionin e mesfushorit të avancuar, ose pas sulmuesit kryesor. 27-vjeçari ka luajtur pothuajse të gjithë karrierën në Brazil, në ekipe si Nacional-MG, Seara, Fortaleza, Tubarao-SC, apo Sergipe.

Kontratat e të dy brazilianëve, janë 1-vjeçare, deri në fund të këtij sezoni, me të drejtë rinovimi edhe për një vit tjetër. Nga dita e sotme, të dy lojtarët janë vënë në dispozicion të stafit teknik, ku do zhvillojnë edhe seancën e parë stërvitore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE