Connect with Us

Bayerni nuk kënaqet vetëm me Coutinhon/ Zbulohet plani i frikshëm i bavarezëve

BundesLiga

Bayerni nuk kënaqet vetëm me Coutinhon/ Zbulohet plani i frikshëm i bavarezëve

Publikuar

-

Nëse mendoni se Bayerni do të ndalojë goditjet e mëdha në merkato pas transferimit të Coutinhos, e keni gabim.

Madje, bavarezët kanë filluar të mendojnë që tani për merkaton e ardhshme, edhe pse akoma nuk është mbyllur ajo e kësaj vere. Plani i Bayernit është që të transferojë futbollistë të rinj, të talentuar, me qëllim për të krijuar një grup konkurrues, jo vetëm në Bundesligë por edhe në Europë.

I pari në listë është Leroy Sane. Dëmtimi i rëndë i 23-vjeçarit detyroi Bayernin të tërhiqet përkohësisht nga ai dhe ta shtyjë transferimin për një kohë tjetër, ndoshta që në merkaton e janarit sipas “SportBild”.

Një tjetër emër i madh në listën e bavarezëve është edhe 20-vjeçari i Bayer Leverkusen, Kai Havertz. Të gjitha mediat gjermane flasin për kontakte të Bayernit me lojtarin nën dijeninë e Leverkusen. “Sport1” flet me bindje që hapi i radhës në karrierën e talentit gjerman do të jetë në Mynih.

Por, Bayerni përveçse transferimeve që duan miliona euro, po mendon edhe për dy goditje me parametra zero. I pari është kapiteni i Schalke, Alexander Nübel dhe i dyti është sulmuesi i Leipzig, Timo Werner. Të dyve iu mbaron kontrata verën që vjen dhe pritet të transferohen në Mynih.

Me këto katër përforcime që janë në plan, shtojmë këtu edhe talentet e Akademisë, si Adrian Fein dhe Lukas Mai, me të parin që po luan shkëlqyer tek Hamburg dhe të dytin tek Bayerni i dytë, mund të themi që tani që Bayerni i të ardhmes do të jetë një super ekip, i aftë për të fituar çdo trofe të mundshëm.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Mbrojtësi i klubit të madh gjerman padit nënën e tij/ Nuk i dha fanellat

Publikuar

-

Një histori e rrallë vjen nga Frankfurti, ku lojtari i Eintracht, ekip i Bundesligës, Danny da Costa, paditi nënën e tij për shkak se kjo e fundit nuk i ka dhënë fanellat e futbollit, pasi ai u largua nga apartamenti i saj.

Bëhet fjalë për fanellat e 6 klubeve ku ai ka luajtur më parë. Mediat gjermane raportojnë se ende nuk dihet arsyeja pse nëna e Danny da Costa, nuk pranoi t’i jepte fanellat, që në fund të fundit ishin të tijat.

Gjtihsesi, të dy palët kanë vendosur t’i drejtohen gjyaktës. Seanca e parë do të mbahet më 27 shtator. Mbrojtësi 26-vjeçar ka qenë pjesë e ekipeve kombëtare të moshave të Gjermanisë, por asnjëherë nuk ka luajtur me kombëtaren e madhe. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Juventusi piketon talentin gjerman/ Kushton 100 milionë euro

Publikuar

-

Edhe pse afati është mbyllur, Juventusi kurrë nuk pushon përsa i përket merkatos. Bardhezinjtë kanë nisur që tani nga puna për objektivin e madh të merkatos së verës së ardhshme dhe ai është Kai Havertz. 20-vjeçari gjerman i Leverkusen shkëlqeu sezonin e fundit tek “Aspirinat”, duke tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha.

Për të lënë të lirë mesfushorin me tipare sulmuese, drejtusit e klubit gjerman kërkojnë plot 100 milionë euro. Pikërisht kjo shifër e lartë trembi Bayern Munich, që po ashtu ishte i interesuar për të transferuar yllin e ri të Gjermanisë.

Për Juventusin, duket se kjo shumë nuk përbën dhe aq problem pasi mund të sakrifkojë disa lojtarë që nuk janë më edhe aq të nevojshëm në Torino si Dybala apo Emre Can. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Barcelona me fat/ Penalltia e pritur nga Ter Stegen duhej përsëritur, ja pse

Publikuar

-

Barcelona mund ta quajë veten me fat pasi doli me një pikë nga përballja me Dortmundin, sepse mund të kishte dalë edhe pa pikë fare. Në minutën e 57′, Marco Reus kishte mundësinë e artë për të kaluar në avantazh Dortmundin, por penalltia e tij u prit nga Ter Stegen.

Megjithatë, penalltia duhej të përsëritej sepse Ter Stegen del me të dyja këmbët jashtë vijës së tij, ndërkohë që me rregullat e reja të këtij sezoni, njëra këmbë duhet të jetë në vijë.

Edhe pse ky detaj mund t’i ketë shpëtuar arbitrit, duhej të ishte sinjalizuar nga VAR-i, që penalltia duhej përsëritur. Kritikat në rrjetet sociale dhe jo vetëm, kanë qenë të shumta në këtë rast. /CNA.al

LEXO TE PLOTE