Connect with Us

Duro pret në stërvitje goditjen e madhe të Kukësit në merkato

Sport

Duro pret në stërvitje goditjen e madhe të Kukësit në merkato

Publikuar

-

Trajneri i Kukësit, Shpëtim Duro, pret sa më shpejt zyrtarizimin e Kristal Abazajt, pasi dëshira është qe ai të federohet e pse jo të mos jetë në stol që në takimin e së premtes.

Megjithatë, nuk dihet çfarë do të ndodhë. Palët kanë arritur akordin, por zyrtarizimi nuk po vjen akoma.

Veriorët janë gati që të japin 8 mijë euro në muaj për shërbimet e lojtarit, në një kohë që rroga e tij tek Anderleht është 20. Nëse belgët pranojnë këtë ndarje, as transferimi nuk do të vonojë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Prej ditësh i bllokuar në Spanjë, Shkurtaj: Po përjetoj një makth

Publikuar

-

Nga

Vasil Shkurtaj u nis tri javë më parë drejt Spanjës me idenë për të bërë një fizioterapi speciale në Barcelonë, në mënyrë që të kishte riaftësim të shpejtë pas dëmtimit që pësoi gjatë ndeshjes Kukësi-Vllaznia, më 4 shkurt në “Elbasan Arena”. Autori i 16 golave me fanellën e Kukësit këtë kampionat po përjeton tashmë një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshme/ Real Madridi do Kumbullën, edhe Guardiola mahnitet pas shqiptarit

Publikuar

-

Nga

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat spanjollë. Bëhet fjalë për një interesim të 2 klubeve më prestigjioze në botë, Reali dhe Barcelona, për mbrojtësin e Kombëtares, Marash Kumbulla, i cili i surprizoi të gjithë me paraqitjen e tij në Serinë A  te skuadra e Veronës. Madrilenët e shikojnë Kumbullën si pasardhësin e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka shpërthen keq ndaj Braçes: O kone lehi shefit tënd, janë 20 mijë vetë që jetojnë me sportin

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit pasi krizës që ka shkaktuar koronavirusi. Akuzave ndaj klubeve për informalitet dhe ndaj FSHF-së për shpenzimin e 8 milionë eurove për ndërtimin e zyrave të saj, Duka ashpërsoi gjuhën ndaj Braçes […]

LEXO TE PLOTE