Connect with Us

Interi i lë targën Milanit dhe Juventusit/ Fiton betejën e parë të sezonit të ri

Seria A

Interi i lë targën Milanit dhe Juventusit/ Fiton betejën e parë të sezonit të ri

Publikuar

-

Sezoni i ri i Serie A fillon këtë fundjavë dhe interesi këtë vit është shumë i lartë. Po ashtu konkurrenca për titull pritet të jetë më e fortë se në sezonet e fundit. Por, betejën e parë të këtij sezoni e fiton Interi.

Zikaltrit kanë arritur të shesin të 40 mijë abonimet e vëna në dispozicion për këtë sezon, ndërsa me 10 mijë abonime më pak vjen Milani, që thuajse ka prekur kuotën e 30 mijë abonimeve të shitura dhe vendin e tretë e mban Juventus me 27 700 abonime.

Përsa i përket ndeshjes së parë kundër Lecces, që do të luhet të hënën në darkë në “San Siro”, deri tani janë shitur 60 mijë bileta, ndërsa Interi njoftoi se ka nxjerrë në shitje edhe biletat e unazës së tretë.

Ashtu si dhe në sezonin e kaluar, edhe këtë sezon tifozët zikaltër duket se do të jenë të parët në Serie A përsa i përket mbështetjes së ekipit të zemrës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE