Connect with Us

Kjo nuk pritej/ Reali largon “Messin Japonez”

La Liga

Kjo nuk pritej/ Reali largon “Messin Japonez”

Publikuar

-

18-vjeçari japonez, Takefusa Kubo, shkëlqeu në fazën përgatitore të Realit por kjo nuk ka mjaftuar që Zidanë t’i bëjë një vend në ekipin e parë.

Për t’u rritur profesionalisht akoma dhe më shumë, klubi madrilen ka vendosur ta huazojë te Mallorca, që luan po në La Liga. Nuk dihet ende nëse ky huazim do të jetë për një sezon, apo më shumë.

Kubo konsiderohet si “Messi Japonez” dhe është njëri nga talentet më premtuesë. Fillimisht ishte pjesë e Barcelonës por më pas u transferua te Reali. Ai fitoi zemrat e gjithë madrilenëve me paraqitjet e tij në ndeshjet miqësore të Realit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE