Connect with Us

Klubi madrilen ul pretendimet/ Sulmuesi i njohur niset drejt Milanit

La Liga

Klubi madrilen ul pretendimet/ Sulmuesi i njohur niset drejt Milanit

Publikuar

-

Objektivi kryesor i Milanit në këtë merkato ka qenë sulmuesi Angel Correa i Atletico Madridit. Fillimisht madrilenët kërkonin 55 milionë euro për kartonin e argjentinasit, por falë dëshirës së vetë lojtarit për të lëvizur dhe insistimit të kuqezinjve, Atletico e ka ulur çmimin në 40 milionë euro.

Që të konkretizohet transferimi i Correas në Milano, “Djalli” duhet të shesë me patjetër “dështakun” portuguez Andre Silva që kushton po 40 milionë euro, paratë nga shitja e tij do të shkojnë në arkën e klubit madrilen.

Nëse nuk arrihet kjo gjë, kuqezinjtë do të shfrytëzojnë një tjetër psitë për Correan, duke kërkuar huazimin e tij me të drejtë blerje në fund të sezonit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E bujshme/ Real Madridi do Kumbullën, edhe Guardiola mahnitet pas shqiptarit

Publikuar

-

Nga

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat spanjollë. Bëhet fjalë për një interesim të 2 klubeve më prestigjioze në botë, Reali dhe Barcelona, për mbrojtësin e Kombëtares, Marash Kumbulla, i cili i surprizoi të gjithë me paraqitjen e tij në Serinë A  te skuadra e Veronës. Madrilenët e shikojnë Kumbullën si pasardhësin e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Manaj shpreson te debutimi me Barelonën, gazeta e madhe spanjolle jep lajmin e papritur

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë pushimi e futbollit në Europë ia vështirëson dhe ia bën thuajse të pamundur ëndrrën Rei Manajt për të debutuar te Barcelona. Madje duhet të theksohet se edhe në stërvitjen e fundit që bëri klubi katalanas përpara se të mbyllej në izolim, sulmuesi shqiptar u thirr nga Setien. Por me rifillimin e kampionatit, në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE