Connect with Us

Rooney, a je në vete?/ Sulmuesi anglez godet me bërryl kundërshtarin (video)

Sport

Rooney, a je në vete?/ Sulmuesi anglez godet me bërryl kundërshtarin (video)

Publikuar

-

Wayne Rooney nuk është përmbajtur dot në ndeshjen e fundit mes DC United dhe New York Red Bulls, pasi ka goditur me bërryl kundërshtarin dhe më pas u përjashtua nga loja.

E gjithë skena ndodhi pas një goditjeje këndi, ku sulmuesi anglez goditi me bërryl Cristian Casseres dhe pas ndërhyrjes së VAR-it, gjyqtari e ndëshkoi direkt me karton të kuq.

Ndeshja përfundoi 2-1 për New York Red Bulls, por e gjithë vëmendja shkoi te gjesti i Rooney. Kjo nuk është hera e parë që ish-sulmuesi i Man. United e tepron me veprimet e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE