Connect with Us

Bayerni largoi kampionin e Europës/ Arrin akordin me yllin e katalanasve për 40 milionë euro

BundesLiga

Bayerni largoi kampionin e Europës/ Arrin akordin me yllin e katalanasve për 40 milionë euro

Publikuar

-

Renato Sanchez largohet nga Bayerni për të nisur një aventurë të re te Lille në Francë. 22-vjeçari do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare me nënkampionët e Ligue 1.

Bayerni do të përfitojë 25 milionë euro nga kjo shitje, por bavareztë nuk humbin kohë dhe janë gati të bëjnë goditjen e radhës.

Sipas “L’Equipe”, gjiganti gjerman ka arritur akordin me yllin spanjoll të Espanyolit, Marc Roca. I formuar te ekipi i të rinjve të Espanyol, Roca është një ndër mesfushorët më premtues në Europë dhe vlera e klauzolës është 40 mln euro.

Pas Pavard, Hernandez, Arp, Perisic, Coutinho dhe Cuisance, ylli 22-vjeçar katalanas do te jetë përforcimi i ri i bavarezëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE